شهر تهران دو برابر کشور ترکیه بنزین مصرف می کند
۲۳ام آبان ۱۳۹۶ سرگرمی

کیومرث کلانتری مدیر کل محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به مصرف بالای بنزین در شهر بزرگ تهران اعلام نمود که مصرف بنزین در این شهر در طول یک سال ۲ برابر بیشتر از کل کشور ترکیه است، وی نقش مردم را در این راستا موثر توصیف کرد، کلانتری در کارگروه استانی کاهش آلودگی هوا در میان خبرنگاران افزود:

هم اکنون مصرف بالای بنزین در شهر بزرگ تهران در کنار از بین بردن منابع کشورمان باعث آلودگی هوا شده است، که این امر منجر به تنگ شدن عرصه به خود مردم می شود.

وی در خصوص نقش مردم گفت:

مردم باید فرهنگ بهره بردن از وسایل نقلیه عمومی را رعایت کنند و در این مجله پوپک با مسئولین کشور هممجله پوپک شوند، جلوگیری از استفاده از خودروی شخصی هم در این امر کمک می کند.

کلانتری افزود:

به جهت کنترل و رفع آلودگی هوای تهران ۲۵ دستگاه مختلف دولتی وظایف اجرایی و قانونی را عهده دار هستند که هماهنگی، نظارت و گرفتن گزارش از این ۲۵ سازمان بر دوش سازمان محیط زیست می باشد، و این سازمان سمت دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوا را عهده دار است، به طور مثال وزارت صنعت باید با تولید خودروهای استاندارد، وزارت نفت با ساخت و واردات بنزین استاندارد، شهرداری تهران با بالابردن فضای سبز و دیگر سازمان ها با انجام درست وظایف خود می توانند در رفع این مشکل یاری کنند.

وی در خصوص توسعه فضای سبز در شهر تهران گفت:

این مسئله بسیار مهم و حیاتی است، لذا در این راستا بایستی شهرستان های استان تهران با مسئولیت فرمانداری و دبیری شهرداری هایشان نسبت به بالا بردن سرانه جنگل و فضای سبزشان تحت یک طرح کامل و جامع اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است که کارگروه استانی آلودگی هوا که امروز برگزار شد، به جهت بررسی مقدار پیشرفت طرح های کلان و اسناد مصوب در این زمینه به ریاست استاندار تهران و با حضور روسا و نمایندگان دستگاه های مرتبط با این موضوع در محل استانداری تهران برگزار گردید.


مطالب پیشنهادی