هیولای جدید بوگاتی در مجله پوپک است؟
۲۱ام تیر ۱۳۹۷ سرگرمی

مجله پوپک گزارش می دهد؛

شیرون آخرین محصولی بود شرکت بوگاتی روانه بازار کرد و از آن روز تا اکنون مدل های مختلف اسپرت یا خاص از این خودرو را تولید کرده اما همگی شیرون بوده اند. حال قصد دارید یک خودرو با نام جدید را رونمایی کند.

به گزارش خبرنگار مجله پوپک، شایعاتی که در مورد بوگاتی طی ماه های اخیر درز پیدا کرده بود به نظر درست هستند و این خودروساز هم اکنون در حال فعالیت بر روی یک سوپر خودرو جدید و استثنایی است که حالا دیگر نام شیرون را یدک نمی کشد. این خودرو جدید از روی نام یک راننده افسانه ای فرانسوی به نام آلبرت دیوُ برداشته شده است.

بوگاتی دیوُ «Divo» تنها در ۴۰ نسخه ساخته شده و قیمت اولیه آن نیز ۵ میلیون یورو خواهد بود که معادل با ۵ میلیون و ۸۷۰ هزار دلار است بوگاتی هنوز هیچ جزئیاتی از این خودرو بی نظیر منتشر نکرده اما چیزی که مسلم است وزن سازه خودرو کمتر شده تا با فشار رو به پایین بالاتر، کنترل (هندلینگ) بهتری را داشته باشد.

این تنها چیزی است که بوگاتی تا امروز از آن پرده برداری کرده اما از روی شایعات گذشته می تواند تا حدودی حدس زد که دیوُ سبک تر از شیرون اسپرت خواهد بود و به طرز عجیبی بر روی آیرودینامیک خودرو کار کرده است. به طور قطع باید منتظر باشیم تا این خودرو زمان کمتری برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیاز داشته باشد.

بهبود یافتن شتاب خودرو تنها به لطف آیرودینامیک و کاهش وزن نیست بلکه جعبه دنده سریعتری نیز بر روی آن استفاده خواهد شد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا دیوُ زیر مجموعه شیرون می‌شود یا به صورت تنها در ۴۰ نسخه خاص تولید می‌شود. این رونمایی در روز ۲۴ آگوست مصادف با ۲ شهریور سال جاری خواهد بود.

مترجم مجله پوپک: محمد امین زمانی

منبع : motor1.com

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی