4 عدد جالب خودرویی در هفته گذشته/ از قدرت موتور «مک لارن» سنا تا ابعاد «مرسدس» کلاس G
۲۶ام آذر ۱۳۹۶ سرگرمی

به گزارش خبرنگار مجله پوپک، در این گزارش هفتگی قصد داریم مهمترین اعدادی که در طول هفته پیش،
بیشتر مورد توجه رسانه ها و کارشناسان خودرویی قرار گرفته از جمله
رکوردهای جابه جا شده، خودروهای جدید، میزان تولید یا وزن یک خودرو را
بررسی کنیم.

۷۹

این عدد میزان اسب بخار اضافه شده به مدل مک لارن «سنا» نسبت به مدل ۷۲۰S‌ را نشان می دهد. این عملکرد و میزان اسب بخار بیشتر باعث شده تا این خودرو به یک موجود عجیب و غریب بر روی آسفالت تبدیل شود. تنها ۵۰۰ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد و مک لارن قول داده تا این خودرو عملکردی مثال زدنی داشته باشد.

۳٫۸۱

مرسدس بنز بالاخره از طراحی و فضای داخل کابین مدل G سال آینده رونمایی کرد و نکته جالب این که مدل سال جدید، نسبت به قبل ۳.۸۱ سانتی متر فضای بیشتری در ردیف جلو دارد. این خودرو کمی کشیده تر شده ولی فضای داخلی خیلی بزرگ نشده است. به هر حال زیبایی درون این خودرو مثال زدنی است.

۵

تنها ۵ اسب بخار به مدل جدید سوبارو WRX STI مدل RA نسبت به مدل معمولی اضافه شده است. سوبارو مدت هاست که بر روی این مدل کار می کند و البته از نظر وزن و تایر و رینگ ها نیز تغییرات عمده ای در خودرو ایجاد کرده است. این خودرو هم تنها ۵۰۰ نسخه تولید خواهد داشت که هر کدام ارزش ۵۰ هزار دلاری دارند.

۱٫۳

این عدد به لیتر حجم موتور مشترک رنو و دایملر را نشان می دهد که قرار است بر روی جدیدترین خودرو رنو یعنی Scenic نصب شود. این خودرو میزان دی اکسید کربن کمتری تولید کرده و توان بیشتری نسبت به مدل قبلی همین مدل دارد. این پیشرانه در مدل های ۱۱۵ اسب بخار، ۱۳۰ اسب بخار و ۱۶۰ اسب بخاری موجود خواهد بود.

مترجم مجله پوپک: محمد امین زمانی

منبع : motor1.com

انتهای پیام/


مطالب پیشنهادی